Pizza pec jako originální dárek

Kdo by si nechtěl doma dělat skvělou pizzu že? Pizza je jedno z nejoblíbenějších fastfoodových jídel v Česku. Není divu – každý si vybere, co na ní má rád. Skvěle se hodí na rozvoz, ale ještě lepší je, když se o ní můžete snadno podělit s přáteli nebo rodinou.


Proč je pizza pec ideální dárek?

Technologie jdou dopředu a výroba domácí pizzy se konečně stává realitou i v domácích podmínkách. České trouby totiž nezvládají vysokou teplotu (okolo 300 stupňů), která je pro pizzy potřeba. Takže byť třeba umíte pizzu skvělou, nikdy nebude taková, jako z pravé pece. Právě teplota je totiž pro upečení křehké a zároveň křupavé pizzy absolutně stěžejní. A věřte, že okolní teplota nerozhoduje v tomto případě absolutně o ničem. Skvělou domácí pizzu tak můžete mít po celý rok

Cože? Pizza Cozze?!

Ideálním parťákem pro pizzaře jsou pizza pece značky Cozze. Tato plynová pec má totiž hned několik výhod. Tou první je cenová dostupnost. Na klasickou velikost pizzy totiž pořídíte pec do 9 000 Kč. 

Další výhodou je fakt, že pizzu v ní upečete při ideální teplotě, které dosáhnete už za 20 minut. Samotné pečení pak zabere pouhé dvě minuty. Ano je to celkem fofr. Není důvod váhat, protože čím déle váháte, tím více pizz už jste mohli mít upečených.

Také se snadno přenáší – ideální je i na terasu nebo na balkon. V tom druhém případě budete mít velký problém s tím, že na vás budou klepat sousedi, že by si taky dali kousek té voňavé pizzy! To je ale to jediné, co vás bude trápit. 

Moderní design a jednoduché řešení, ocení všichni, kteří nemají rádi složité technologie, které navíc nezapadají designově do zahrad či balkónů. Pizza Cozze je nenápadný pomocník, který vám určitě nebude překážet. Výhodou je, že si jí můžete sebou vzít i na kempování, či výlet karavanem. 

Pec na plyn? Ne, raději klasiku!

I pro vás máme řešení. Designově věrnější originálním pizza pecím jsou produkty značky Piana Ziipa. Pořídíte je v podobné cenové hladině jako pece Cozze. Vše bylo promyšleno do těch nejmenších detailů. Žáruvzdorný kámen uvnitř pece je otočný, což vám umožní pizzu upéct k naprosté dokonalosti a nezabere to ani pět minut.

Dřevěné pelety nabízejí vynikající výhřevnost. Navíc se díky skládacím nohám parádně přemisťuje, a tak si jí můžete kdykoliv přestěhovat na vhodnější místo nebo s ní vyrazit někam na výlet! 

Parádní design vám udělá ze zahrady hotový útulný toskánský koutek, který vám budou závidět i sousedi. To samé platí i o vaši domácí pizze! A ještě jedna dobrá zpráva pro drahé polovičky. Můžete si vybrat z několika barevných provedení, takže je jen na vás, jak moc si budete chtít vaše nové pizza místo vyzdobit! A je opravdu z čeho vybírat!

Nezapomeňte na příslušenství

Pizza pec sice sama zastane obrovský kus práce, ale určitě nezapomeňte na příslušenství, které váš zážitek ještě vylepší. Každý správný pizzař ví, že na práci s těstem je potřeba pořádná lopata. Servírovací prkénko vám zase pomůže pizzu vkusně naservírovat. Ale taky je třeba pizzu správně nakrájet. Pořídit si můžete i další pizza kameny, protože jak se říká – těch nikdy není dost! Doporučujeme také infračervený teploměr, který usnadní hodně práce s hlídáním teploty.

A zvládnu tu pizzu vůbec udělat?

No to je dobrá otázka. Pizzařem se buď člověk narodí – většinou v Itálii, anebo se jím musí stát. Podobně jako u jiného kulinářství i u pizzy platí, že je třeba zkoušet a zkoušet a pak znovu a znovu. Na druhou stranu, až vychytáte to svoje oblíbené těsto, bude pro vás pizza hračka a sami uvidíte, že se stane součástí vašich obědů či večeří čím dál častěji.
 

Doporučujeme v tomto ohledu se nebát experimentovat s různými druhy pizz. Můžete vyzkoušet klasické a pravé neapolské těsto, které je ale už trochu vyšší dívčí. Klasické těsto ale zmáknete levou zadní. A jak vyzrát na těsto na neapolskou pizzu v rekordním čase vám poradíme v tomto receptu. Určitě ale na internetu existuje spousta návodů a určitě se nebojte si nechat poradit od těch, kteří už mají těsto vychytané. Neznamená to, že ho budete dělat stejně, ale pomůže vám to vyhnout se v začátcích zbytečným chybám. Ideální na pizze je fakt, že jí nikdy nemusíte dělat sami. Správný pizzař má vždycky někoho k ruce. Může z toho tedy být i velmi zábavná párová terapie nebo malý teambuilding.  

Pro koho je pizza pec určená?

Jednoduchá odpověď – máte rádi pizzu? Pokud jste odpověděli ano, je určitě i pro vás. A určitě vás už nejednou napadlo, jaké by to bylo udělat si pizzu doma. A možná jste to už i zkoušeli. Jenže ty domácí pokusy v klasické troubě prostě nevycházejí podle vašich představ. Neříkáme, že se takto nedá docílit parádní pizzy, ale s tou z pizza pece se prostě srovnávat nedá. Uvidíte, že vás takové pizzaření zcela nadchne. 

A nejsou to vyhozené peníze? Přeci jen se v tom dá udělat jenom pizza…

Pizza pec se primárně používá k pečení této italské dobroty. To samozřejmě ano. Nicméně všechny pizza pece zvládnou hravě i další pokrmy. Můžete v nich připravit slané koláče quiche, jakékoliv pečené dezerty nebo také pečená masa. A ano, můžete zkusit i chleba. Zkuste to a uvidíte, že pizza pec určitě nezůstane jen u toho pečení pizzy.

Nápady na další originální dárky pro milovníky BBQ

Vždy se snažíme přidat něco navíc, a i v tomto článku bychom k pizza pecím ještě rádi přihodili další nápady na skvělé dárky pro všechny, kdo milují grilování.

Grill master bez pořádného teploměru je jako houslista bez smyčce

Každého milovníka grilování potěší pořádný teploměr. Meater+ je první skutečně bezdrátový a inteligentní teploměr na maso. Má 2 senzory na 1 sondě. Můžete tak sledovat vnitřní teplotu masa ale i okolní teplotu v grilu. Řízený systém vás provede každým krokem procesu grilování. To vám zajistí perfektní výsledky, které z vás udělají šéfa grilu! Pokročilý algoritmus odhaduje, jak dlouho se pokrm bude vařit, stanoví za vás ale i jak dlouho nechat maso odpočívat. Své grilování navíc můžete sledovat pomocí chytré aplikace v telefonu, která je komplet v českém jazyce

Chybí vám k teploměru pořádný gril?

O výhodách grilování na peletovém grilu jste už nejspíš slyšeli. Všichni, co touží po pořádném BBQ a chtějí se stát mistry v tomto oboru, mají dnes jedinečnou možnost. Jednodušší (a ani levnější) už to být nemůže. 

Peletový gril Austin XL od značky Pit Boss je jedinečné a multifunkční zařízení, které vás provede tajem BBQ. Můžete v něm ovšem grilovat i napřímo, připravovat pečené moučníky, vařit v litinovém nádobí, a to vše hravě za pár minut! Jednoduše gril, který i z amatérů dělá opravdové mistry.
 

Originální dárky seženete originálně na našem e-shopu!

Nevybrali jste z námi vytipovaných dárků, ale sháníte pěkný dárek k narozeninám, svátku, výročí nebo vánocům? Nebojte se! Na našem e-shopu najdete spoustu dalších zajímavých produktů, které určitě udělají radost. Stačí jen projít naši nabídku. Vybírat můžete z grilů za akční ceny, profi udíren, široké nabídky příslušenství a populárních omáček a koření z celého světa!