Nejsem tak bohatý, abych kupoval levný gril

Proč je lepší nekupovat levný gril, ale připlatit si za kvalitu? 

…Protože nikdo z nás není tak bohatý, aby se vyplatilo investovat do nekvalitních věcí. 

Tedy, jistě, i za málo peněz se občas podaří najít něco skvělého. Je to ale spíš vyjímka. Levnější grily totiž často vydrží méně let a jste rádi, když přečkají jednu sezónu, jsou poruchovější, a tak se může snadno stát, že místo hledání toho nejlepšího receptu na grilované maso, budete hledat spíš nejbližší servis. A to je nepříjemné. 

Dnes vám tedy představíme několik důvodů, proč je lepší investovat do kvalitního a pořádného grilu.

proc-koupit-kvalitni-gril 2

 

✔️ Laciné, dvakrát placené

A kdyby jen dvakrát. Toto známé české rčení u grilu opravdu platí. Jistě, pokud grilujete menší porce, nepotřebujete mít na zahradě obří plynový nebo peletový gril za desítky tisíc korun. I u menších grilů ale stojí za to si zvolit spíše osvědčenou značku (např. grily Nexgrill). U neznačkových grilů všelijakého původu se vám totiž snadno může stát, že vydrží jen jednu sezónu. Značkové grily z naší nabídky ale oplývají velkou výdrží a s poctivou péčí vám budou sloužit mnoho let. Kouzlo dražších grilů spočívá hlavně ve využitých materiálech. Ty jsou totiž pečlivě vybírané a zkoušené tak, aby váš gril sloužil dlouho a odolal všem možným nástrahám. 

Poznáte to už od pohledu. Zatímco levné grily bývají mnohdy vrtkavé a kdejaký letní vánek by je mohl odfouknout, dražší grily poznáte podle stabilního rámu a bytelné konstrukce. A s tím, jak bývá počasí v létě občas nevyzpytatelné je prostě lepší vsadit na jistotu. U levných grilů na sebe nenechají příliš čekat ani nejrůznější vady - odlupující se barva, rez či různé deformace. 

Velkou výhodou značkových grilů z naší nabídky je možnost bazarového prodeje, když vás gril přestane bavit nebo bude chtít přejít z plynu na pelety či dřevo. Naše grily si uchovávají hodnotu a přijdete tak maximálně o 10-30% pořizovací ceny. U nekvalitních grilů budete rádi, když se grilu zbavíte zadarmo, nebo ho odvezete někam na skládku.  

✔️ Kvalita zpracování

Nejsou to ale jen materiály. Grily ve střední a vyšší cenové rovině poznáte i podle kvality zpracování. Díly do sebe přesně zapadají, ovládání je perfektní a nemusíte se během grilování zatěžovat myšlenkami o tom, zda to váš gril ještě vydrží, nebo už je to konečná. Ostatně, většina kvalitních výrobců poskytuje na své grily záruku minimálně 5 let. I tak třeba můžete poznat, jak moc výrobce svému výrobku věří. S kvalitním grilem navíc ušetříte i svoje záda a energii. Komu by se totiž chtělo neustále přesouvat gril do dílny či k opraváři. 

✔️ Bez inovací by to nešlo

Škarohlídi občas tvrdí, že drahé grily jsou drahé jen proto, že platíte za značku. Technicky vzato nejsou daleko od pravdy. Kvalitní výrobci grilů a příslušenství totiž kromě vyrábění výrobků investují mnoho financí i do vývoje nových prvků. A díky tomu mohou být jejich grily pořád efektivnější, pohodlnější na užívání i lépe konstruované. To je u levnějších grilů téměř vyloučené, a tak spíš kopírují. A víte, jak to bývá, když dva dělají totéž, není to totéž.

✔️ Vychytávky pro fajnšmekry

I když funkci grilování mají grily stejnou napříč cenovými hladinami, asi těžko budete u grilu za pár stovek hledat infračervený vařič, teplotní sondu či jiné vychytávky. Možná teď namítnete, že chcete hlavně grilovat a podobné vymoženosti nepotřebujete. Ze zkušenosti ale víme, že i nadstandardní výbava může grilování posunout o úroveň dál. Jsou to samozřejmě drobnosti, ale člověka potěší, když je má. Například takový boční hořák vám ušetří mnoho cest do kuchyně. A i to se počítá! 

Pokud s grilováním teprve začínáte a nejste si jisti, zda je to ta pravá letní aktivita pro vás, pak může být levnější gril dočasnou dobrou cestou. V případě, že jste ale grilování úplně propadli a neodmyslitelně patří k vašemu rodinnému létu, pak je investice do dražšího a kvalitního grilu rozhodně na místě. Rádi vám s výběrem toho správného samozřejmě poradíme.