Jaké jsou výhody plynového grilu?

Co potřebujete ke skvělé zahradní party s kamarády, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat? Přesně tak - gril! Takový, který se snadno zapaluje, rovnoměrně vaří, snadno se čistí a je všestranným pomocníkem. Jinými slovy, potřebujete moderní plynový gril. A jaké jsou jeho hlavní výhody?

Plynové grily umístěné na terase nebo zahradě figurují většinou jako pevná součást venkovní kuchyně. A to díky jejich bytelnosti a váze. Pokud tedy hledáte parťáka pro pořádání posezení s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu, s plynovým grilem neuděláte chybu.

vyhody-plynovych-grilu

 

✔️ Výhody plynových grilů

Rychlý a pohodlný start – komfort bývá nejčastější odpovědí na otázku, proč lidé tak rádi používají plynové grily. Místo abyste čekali na zapálení pelet nebo dřevěného uhlí a dosažení požadované teploty, stisknete tlačítko a otočíte knoflíkem. Nemusíte mít žádnou praxi s grilováním ani zručné superschopnosti.  

Úspora času – rychle se uvedou do provozu a za velmi krátkou chvíli se předehřejí na požadovanou teplotu. S minimální interakcí se po celou dobu regulují, rovnoměrně rozvádí teplo po grilovací ploše a na konci grilování poměrně rychle chladnou a nezůstává po nich popel, žhavé uhlí ani jiný nepořádek z topiva. To znamená, že jsou brzy připraveny k přikrytí a uschování na příští akci. A vy si můžete v klidu dát ještě poslední pivo na rozloučenou. 

Obrovská všestrannost – plynové grily dokáží vyprodukovat opravdu vysoký žár, což bude vyhovovat vašim steakům, kotletám apod. Obvykle disponují více hořáky pro tzv. zónové vaření, můžete tedy najednou chystat různé pokrmy při odlišných teplotách. Dost často pak obsahují i další příslušenství a vychytávky, kterými můžete svůj základní gril vyzbrojit, aby maximálně vyhovoval vašemu stylu vaření. I rozpočtu. 

Žádný otravný kouř – chcete si s kamarády užít pohodu, dobré pití a pokud možno i čerstvý vzduch. Nechcete se dusit v hustém dýmu „zplodin“. Plynové grily nevypouští žádný štiplavý kouř, který byste museli během oslavy vdechovat. Důkazem toho je, že se dají v klidu umístit i na balkon, aniž by na vás sousedka hulákala, že ji zničíte čerstvě vyprané prádlo. 

Funkčnost a styl v jednom – plynové grily jsou moderní přístroje, u nichž výrobci myslí i na design. Máte proto na výběr široké spektrum tvarů, velikostí a barev, které by mohla ocenit i vaše partnerka či manželka, protože si najde přesně takový, který se bude nejlépe hodit do vaší venkovní kuchyně. 

Samostatnost – už jsme zmiňovali o pár řádků výše - chcete se bavit s kamarády a zapomenout na kontrolu teploty, přikládání topiva a nemuset být neustále ve střehu? Plynový gril vám tohle umožní. Představuje chytrý a poměrně samostatný stroj, který nepotřebuje vaši stoprocentní pozornost. Plynový gril hodně věcí udělá za vás a ukáže vám, že grilování může být skutečná zábava. 

✔️ Typy plynových grilů 

Moderní plynové grily disponují řadou vychytávek, které vám celý proces grilování zpříjemní. Může jít o teploměr zakomponovaný v horním víku, otočnou jehlu nebo speciální hořák, na kterém si přichystáte přílohy a omáčky. Grily vybírejte na základě jejich výbavy i prostoru, pro které jsou primárně určeny. Můžeme si je rozčlenit do tří samostatných kategorií. 

Zahradní gril na plyn
Zahrada vám obvykle poskytuje dostatek místa na grily s plnou kapacitou i většími rozměry. V nabídce máme například varianty s pěti hořáky, které vás v přípravě pokrmů nebudou ničím omezovat. Naopak vám pomohou svou vymožeností. Hořáky se ovládají samostatně a k dispozici zůstává i vestavěný samozapalovač, takže k podpálení grilu už nepotřebujete žádné další pomůcky. Díky teploměru pak budete po celou dobu grilování vědět, jak na tom vaše jídlo je a kolik času ještě potřebuje. 

Plynový gril na balkon
Nevlastníte-li prostornou zahradu, nevadí, ani v tomto případě se nemusíte svých oblíbených pochutin vzdávat. Na trhu jsou k dostání plynové grily, které se vám pohodlně vejdou i na balkon a na jejich výbavě to přitom nepoznáte. Mívají perfektní, jednoduché a rychlé podpálení plynových hořáků. Některé dokonce i hořáky s unikátním zkoseným tvarem, který zaručuje neustálý přívod plynu po celé grilovací ploše. Standardem je také teploměr zabudovaný v poklopu grilu, ochrana hořáků před samovolným vznícením od kapající šťávy z pokrmů, systém snadného čištění a další pomůcky a nástroje pro zajištění komfortního grilování. 

Přenosný plynový gril
Potřebujete gril k táboráku, stanování nebo na výlety v karavanu? I takové varianty plynových grilů se dají sehnat. Jejich hlavní předností logicky bývají přívětivé rozměry, skladnost a snadná přenositelnost. Vždy si ale dávejte pozor, aby se i v přenosných verzích jednalo o plnohodnotné grily se skvělým výkonem. Ideální jsou druhy odolné vůči poškrábání, korozi a jinému poškození. To vám zajistí například porcelánem smaltovaná grilovací vana a poklop. Uvnitř grilu by měl stát výkonný hořák z nerezové oceli, který dodá rovnoměrné rozložení tepla po celé grilovací ploše. Zabudovaný teploměr, plynule nastavitelný regulátor hořáku, tlačítko pro zažehnutí plamene, hydraulické funkce vozíku či madla na přenášení jsou dalšími plusovými aspekty. 

 

✔️ Plynový gril Weber

Stiskněte jeden knoflík a grilování může začít. Tak jednoduché to s plynovými grily Weber je. Tato značka patří mezi špičku v oboru a ve své kuchyni ji využívají i známí šéfkuchaři. Je synonymem pro spolehlivost, dlouhodobou životnost a maximální produktivitu. 

Weber grily na plyn také oceníte, pokud hledáte rychlé zprovoznění, jednoduché ovládání či dokonalou regulaci teploty po celou dobu vaření. Opravdovým lákadlem je pak výkonný grilovací systém GS4, který staví na více než třicetileté tradici a zkušenosti s grilováním. V naší aktuální nabídce najdete balkonové i přenosné varianty.

✔️ Recepty na plynový gril 

Mezi velkou výhodu plynových grilů patří už zmíněné větší množství hořáků, které můžete nastavit na různé teploty a vytvořit si tak rozdílné zóny. Díky tomu se vám otevírá i pestrá škála možností pro přípravu potravin.

Na přímém žáru se dají grilovat drobné a tenké plátky potravin jako steaky, kuřecí kousky, rybí filety, špízy nebo zelenina. Mimo žár se nemusíte bát postavit i větší a tužší kusy. Kachny, kýtu, svíčkovou, bůček, krkovici nebo třeba pizzu. 

Objednat gril online nebylo nikdy jednoduší.