Grily Weber: Vše, co potřebujete vědět o nejprodávanějších grilech

Dnes se společně zaměříme na grily značky, která je symbolem kvality a inovace v grilování. Jde o značku, jejíž logo vídají lidé už od roku 1952. Od prvního dne fungování společnosti její zaměstnanci neúnavně pracují na navrhování nových postupů a technologií. Mluvíme o značce, která zaručeně jako jedna z prvních, přijde s novým designem, který si milovníci grilování okamžitě oblíbí. Řeč je o značce grilů, kterou v České republice můžete znát například z pořadů o grilování pod taktovkou známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. Už dost tajemných řečí - pojďte se dozvědět plno zajímavých informací o značce Weber!  

Proč je značka Weber tak oblíbená?

Tato americká značka je synonymem pro kvalitu a inovaci v oblasti grilování. Ale proč? Značka Weber se právem opírá o dlouholetou tradici výroby, kdy každý jeden produkt, který by měl dostat “nálepku” s logem Weber, musel projít náročnými testy. Přitom první gril od Weberu byste si dnes už asi nejspíš nekoupili. 

To se v roce 1952 zakladatel značky, George Stephen, rozhodl zrealizovat svou vizi kotlového grilu. A svůj sen si šel splnit poměrně svéhlavě. Prostě po domácku rozpůlil kovovou bójku, přidal nohy a větrací průduchy a světe div se - první kotlový gril spatřil světlo světa. Ač je to dnes třeba poměrně úsměvná představa, tak v té době se z tohoto grilu stal obrovský úspěch. A protože značka si zakládá na tradici, tak si tento typ grilu můžete pořídit i dnes. Samozřejmě, že ve vylepšené podobě. A protože šlo o opravdu průkopnickou myšlenku, začali podobný styl grilů nabízet i jiní, tehdy vznikající výrobci. Nicméně oficiálně byl první právě George. Dalo by se říci, že Weber je takové Volvo mezi grily. Volvo také dalo světu bezpečnostní pás. A protože šlo o důležitou část bezpečnosti vozů, dalo Volvo patent celému světu. Podobně důležitý moment ve světě grilování nastal později prvním uvedením plynového grilu Weber Genesis.

Tradice však není jediným důvodem, proč lidé milují značku Weber. Celosvětově se poměrně rychle rozkřiklo, že Weber dokáže velmi pružně reagovat na potřeby zákazníků a současně tvořit produkty, které splňují potřeby těch nejmodernějších trendů. Prakticky každý rok Weber uvádí na trh nové produkty, které dokáže vždy posunout na vyšší úroveň. Ať už se jedná o grily na dřevěné uhlí, plynové grily, elektrické grily či nové příslušenství.

[products https://www.vseprogril.cz/iugvz2igckcj9uz/]

Jednoduchost a bezpečnost produktů musí být!

Kdo by nechtěl gril, který dělá samotné grilování jednoduché a současně i bezpečné? Ač budete tvořit sebesložitější recept, grily Weber Vám práci maximálně usnadní. Například jsou grily vyrobené z takových materiálů, které zabrání tomu, abyste se o gril spálili. Ovládání i případné skládání grilů je velice intuitivní. Při každé činnosti s grilem cítíte, že Weber chce, aby grilování bylo co nejsnazší a proto si můžete na 100 % užívat čas trávení s rodinou a přáteli při každé grilovačce.

TIP na chutný recept

Když už jsme u té grilovačky - dovolte nám přidat sem i kráktou ukázku receptu, které jsme na grilu značky Weber připravili. Protože, jak chcete lépe otestovat kvality grilu, než v “ostrém provozu”? Jen si to představte - sýr, slanina křupavé sladké housky, šťavnaté hovězí maso, domácí majonéza…Už potřebujete ubrousek na utření slin? Tak pak se utíkejte podívat na tento recept: RECEPT NA DOUBLE CHEESEBURGER.

Hlavní výhody a přednosti grilů Weber

Některé výhody jsme již dříve zmínili - jednoduché ovládání a sestavení, bezpečnostní prvky proti popálení a podobně. Nyní se ale podrobněji podíváme i na další přednosti grilů Weber.

Ještě jednou k bezpečnosti - té není nikdy dost…

Právě bezpečnost je na prvním místě při navrhování každého grilu Weber. Oddělení výzkumu a rozvoje. Grily s logem Weber jsou vždy perfektně stabilní. Nohy grilu jsou pevné a kolečka navržená tak, abyste bez problémů převezli gril i na nerovném terénu. Prostor pod madlem poklopu je opatřen ještě další vrstvou, kterou tvoří tepelný štít. Zapalovací komín je umístěný tak, že pokud s ním potřebujete manipulovat, vůbec se nedotknete rukou briket. Důmyslně propracovaný systém One Touch je navržený tak, abyste mohli vybrat popel z útrob grilu bez ušpinění rukou. 

Plynové grily Weber vždy splňují nejpřísnější bezpečnostní normy a jsou certifikovány nezávislou institucí. Těsnění jednotlivých částí grilu je otestované. A výsledky ukazují, že nedochází k úniku plynu v žádné části grilu. Stejně tak prochází náročnými testy i hořáky, ovladače a zapalování. Každý gril snadno zažehnete i při silném větru díky piezoelektrickému nebo elektronickému zapalovacímu systému. Oproti tomu elektrické grily disponují přepěťovou ochranou, takže nehrozí žádný zkrat. Teplo pak odráží integrovaný hliníkový štít

Dlouhá výdrž 

O tom, že grily budou sloužit vážně dlouho, svědčí i prodloužená záruka na grily až 10 let. Zkušenost však ukazuje, že by mohla být i mnohem delší, protože jde o skutečně kvalitní zboží.

Výbava

Jak sami zjistíte, tak k dispozici je široká nabídka dalšího vybavení, omáček i koření či brikety s různými vůněmi. Plynové i elektricky gril Weber můžete ještě “vytunit” elektrickým zapalováním a otočným ovladačem teploty. Kromě teploměrů značky Weber najdete v naší nabídce obrovské množství příslušentsví. A to jak pro grilování, tak pro čištění. Tedy různé čističe, kartáče a podobně.

Údržba 

Jednoduchý systém volá po jednoduchém stylu čištění. Takže za 15 minut máte hotovo. Stačí jen nastavit hořáky na maximum na 15 minut a mastnota i špína se vypálí. Jednoduché - že?

Weber grily jsou opravdový skvost. To jak po stránce výbavy a schopností tak i s ohledem na vzhled. A nádherně ozdobí i Vaši zahradu či terasu. Nicméně věřte, že značka Weber se vždy bude snažit skloubit moderní a inovativní stylovost s ergonomikou.

[products https://www.vseprogril.cz/f3fd73yw7lgptsh/]

Top grily Weber z naší nabídky 

Nyní, když už víte, jak spolehlivé grily Weber jsou, je čas ukázat Vám, jaké kousky mohou zdobit i Vaši příští grilovací párty. 

Plynový gril Weber Spirit EPX-325S GBS

Jde o gril z řady tzv. Chytrých grilů. Ptáte se, jak to funguje? Představte si například, že chcete připravit steak medium rare. Gril jednoduše propojíte s telefonem, nastavíte požadovaný způsob, na jaký má být maso propečené. Aplikace Vám pak automaticky posílá informace o tom, jak se stav propečenosti masa mění. To znamená, že nemusíte rušit hovor s přáteli a odbíhat ke grilu. Stejně tak budete mít jistotu, že aplikace pohlídá, že budete mít steak naprosto perfektně propečený, přesně dle Vašich představ. Digitální sledování teploty je totiž navíc doplněné o odpočet do konce přípravy pokrmu. Jakmile bude požadovaného stupně propečení dosaženo, přijde Vám oznámení na telefon. Ano, jídlo na grilu už nikdy nespálíte

Gril navíc disponuje Sear Zónou. Jsou to 3, velice blízko sebe umístěné hořáky. Díky tomu vytvářejí zónu, která se ohřívá mnohem rychleji, než jiné oblasti. čímž se výrazně zkracuje čas potřebný k zahřátí roštů. Plynové hořáky o teplotě až 800 °C zahřívají litinový grilovací rošt na 420 °C a ten rovnoměrně distribuuje teplo do připravovaného pokrmu. “Když totiž tato teplota nebude rovnoměrně rozdělena, maso bude vysušené. Takto se však rychle zatáhne a získá křupavou kůrku, pod kterou se skrývají jemná vlákna šťavnaté svaloviny.” Takto popisuje tuto funkci také ambasador grilů značky Weber Zdeněk Pohlreich.

Jak SEAR zóna funguje?

Grilovat začnete jako obvykle. Se zavřeným poklopem vyhřejete gril Genesis na cca 300 – 320 °C, což trvá asi 15 minut, a vypnete hořák mimo SEAR zónu. Zapálíte SEAR zónu a dáte příležitost jídlu, které chcete grilovat či opékat. V závislosti na připravovaném jídle opékejte každou stranu 1 až 4 minuty, poté přesuňte suroviny do části roštu s nižší teplotou a dokončete proces grilování. Dvorní kuchař grilů Weber doporučuje i opačný postup: zkuste jídlo nejprve připravit klasickým způsobem a před koncem jej přesuňte do SEAR zóny. „Searingem dosáhnete zajímavé textury a chuťového kontrastu, díky čemuž je jídlo ještě delikátnější. Čím častěji budete se SEAR zónou grilů Weber pracovat a experimentovat, tím více neskutečně chutného jídla sobě a svým hostům připravíte,“ dodává Zdeněk Pohlreich.

Zaujal Vás tento gril? Pak si určitě rádi přečtete i další detailní informace o tomto jedinečném kousku. 

Gril Weber Master-Touch GBS Premium SE

Tradiční kotlový gril s plnou výbavou. A to tak skvěle vybavenou, že díky difuzéru můžete na grilu i udit. Difuzér navíc umožňuje připravit jídlo metodou pomalého vaření LOW & Slow. Díky této metodě můžete chystat k naprosté dokonalosti pomalu při nízké teplotě. Kotel a poklop je kompletně celý z porcelánem smaltované oceli. Právě tento materiál zaručuje dlouhou životnost a snadné čištění grilu. Madlo je z duroplastu. Který chrání Vaše ruce před žárem z grilu. Gourmet BBQ System umožňuje velice rychle a snadno nahradit klasický grilovací rošt třeba litinovou pánví, wok pánví nebo litinovým hrncem. Tento systém poznáte na první pohled. Jde o kulatý vyměnitelný střed grilovacího roštu. Pokud na grilu najdete označení GBS, pak máte gril právě se systémem Gourmet BBQ System. 

I o tomto grilu se dozvíte mnohem více informací v detailním popisu zde: Gril Weber Master-Touch GBS Premium SE

Weber gril na dřevěné uhlí Performer GBS 57 cm

Odnímatelný poklop s integrovaným teploměrem pro kontrolu teploty během grilování. Pro odložení poklopu slouží držák Tuck-Away. Samozřejmostí je sklápěcí stolek s odolnou povrchovou úpravou. Disponuje i GBS – grilovacím roštem s vyměnitelným středem trojmo niklovaným. Kola u grilu jsou odolná vůči zlomení a nepříznivému počasí. Pro snadné vymetení popela a regulaci teploty. Milovníci nepřímého grilování ocení 2 palivové nádoby Char-Basket. To jsou palivové nádoby, které představují praktickou pomůcku pro nepřímé grilování. Nádoby jsou z trvanlivé, pozinkované oceli.

Dárek ke grilu zdarma 

Ano, to je na vseprogril.cz standardní! U nás, když si objednáte gril značky Weber, tak k většině grilům dáváme dárek zdarma. Ať už to bude čistič na gril nebo například kartáč na rošt. Kartáč je vybaven velkým množstvím ocelových štětin, které jsou navíc dobře nasměrovány na všechny strany, díky čemuž perfektně vyčistíte všechny části grilu. Díky kvalitě, s jakou jsou grily Weber vyrobeny, se povrch Vašeho grilu ani grilovacího roštu při čištění kartáčem nepoškodí. Rukojeť je vyrobena z duroplastu a na jejím konci se nachází poutko pro zavěšení kartáče na háček. A jak čistit gril? Návod máme zde: WEBER TŘÍSTRANNÝ GRILOVACÍ ČISTÍCÍ KARTÁČ.

Vlastní gril klidně hned a to s minimálními náklady? Ano!

Gril, ale i udírna jsou zařízení, která neplánujete využívat pouze během jedné sezóny. Je to investice, která se bude vracet ve vlastních, kvalitních a chutných pokrmech několik let. Gril skvěle poslouží i v době, kdy například nejde proud. Když máte gril na zahradě, nepotřebujete vůbec používat kuchyň. Jakékoliv jídlo připravíte kdykoliv během dne, pohodlně na grilu. Vůbec nemusíte opustit prostor zahrady. Stačí si vybrat gril, který se Vám bude líbit a splní veškeré Vaše požadavky.

Příslušenství a palivo Weber

Grily Weber jsou proslulé svou kvalitou, spolehlivostí a inovací. To už při čtení tohoto článku víme. Ale víte, co dělá grilování s Weberem ještě lepší? Je to pestrá škála příslušenství a paliv. I ty Vám zásadním způsobem umožní dosáhnout dokonalých výsledků. Pojďme se podívat na některé doplňky a druhy paliva, které Weber nabízí.

Grilovací nástroje Weber

 • Grilovací sada: Základní sada obvykle obsahuje kleště, obracečku a štětec na marinády. Vše vyrobeno z kvalitních materiálů pro dlouhou životnost.
 • Čisticí kartáče: Speciální kartáče pro čištění roštů, které zajistí, že Váš gril bude vždy připraven k použití.

Grilovací rošty a desky

 • Litinové rošty: Vynikající pro rovnoměrné vedení tepla a vytvoření krásného grilovacího vzoru na jídle.
 • Pizza kámen: Umožňuje péct pizzu přímo na grilu, což dodává autentickou chuť dřeva.

Příslušenství pro uzení

 • Uzenářské boxy: Malé kovové boxy, které můžete naplnit dřevěnými štěpkami a umístit na gril pro přidání kouřové chuti.
 • Dřevěné štěpky: Různé druhy dřeva (jako je jabloň, třešeň nebo hickory) dodávají různé kouřové chutě.

Termometry

 • Digitální teploměry: Umožňují přesné měření teploty masa, abyste vždy dosáhli dokonalého propečení.
 • Chytrý teploměr: Propojíte ho snadno s Vaším chytrým telefonem.  Díky tomu Vám umožní sledovat teplotu na dálku.

Kryty na gril

 • Ochranné kryty: Vyrobeny z odolných materiálů, které chrání Váš gril před povětrnostními vlivy a prodlužují jeho životnost.

Příslušenství pro přípravu jídla

 • Rotisserie: Otáčecí rožeň pro přípravu šťavnatých pečení a kuřat.
 • Grilovací koše: Ideální pro grilování zeleniny, ryb nebo menších kousků masa, které by jinak propadly roštem.

[products https://www.vseprogril.cz/y5ihpdknnb3fhrr/]

Palivo Weber

Uhlí a brikety

 • Weber brikety: Vyrobeny z přírodního dřeva, poskytují dlouhotrvající a rovnoměrné teplo. Jsou ideální pro dlouhé grilování nebo uzení.
 • Dřevěné uhlí: Rychle se zahřívá a poskytuje intenzivní teplo. Vhodné pro rychlé grilování a opékání masa.

Plynové bomby

 • Weber plynové kartuše: Určeny pro přenosné grily Weber, jako je řada Weber Q. Jsou snadno vyměnitelné a ideální pro grilování na cestách.
 • Velké plynové bomby: Standardní plynové lahve, které jsou kompatibilní s většinou plynových grilů Weber. Zajišťují dlouhodobý provoz bez potřeby časté výměny.

Dřevěné pelety

 • Weber SmokeFire pelety: Vyrobené ze 100% tvrdého dřeva, poskytují autentickou kouřovou chuť a jsou speciálně navrženy pro peletové grily Weber SmokeFire.

Elektrické příslušenství

 • Elektrické zapalovače: Pomáhají rychle a bezpečně zapálit uhlí nebo brikety bez potřeby chemických zapalovačů.
 • Elektrické grily: Pokud preferujete elektrický gril, Weber nabízí několik modelů, které poskytují pohodlí elektrického vaření s kvalitou značky Weber.

Závěr

Grily Weber spolu s širokou škálou příslušenství a kvalitním palivem představují ideální kombinaci pro každého, kdo si chce užít dokonalé grilování. Ať už jste začátečník nebo zkušený grill master, Weber vám poskytne vše, co potřebujete k dosažení skvělých výsledků. Investice do kvalitního příslušenství a správného paliva nejen zlepší vaše grilovací schopnosti, ale také prodlouží životnost vašeho grilu a zaručí, že každý grilovací zážitek bude nezapomenutelný. Chcete pomoci s výběrem vhodného grilu pro Vaše potřeby? Pak věřte, že máme zkušenosti, které by Vám se zvolením toho nejlepšího grilu pro Vás určitě mohly pomoci. Jsme tu pro Vás a o každou zkušenost se rádi podělíme. Pojďme společně Vaši příští grilovačku udělat nezapomenutelnou

[products https://www.vseprogril.cz/gsv6ktycwherjn2/]